Strona główna > Sokowirówki > Ważne parametry i funkcje sokowirówek cz II

Jeśli chodzi o urządzenia do wyciskania soków to pośród nich będą oczywiście również wyciskarki do cytrusów, które przygotowywane są pod kątem wyciskania soku z pomarańczy, cytryn czy mandarynek.

Składają się one z sitka ze stożkiem, do którego przykłada się cytrusa. Po przyłożeniu sprzęt zacznie automatyczną pracę i wyłączy się, gdy owoc będzie zabrany. Wyciskarki będą najtańsze w formie manualnej. Tutaj można je kupić za kilkanaście złotych i wyciskanie soku będzie możliwe wyłącznie dzięki manualnej sile. Zaletą wyciskarek jest to, że pracują one cicho i dają możliwość wyciskania soku z całego cytrusa. Sok taki będzie więc miał w składzie wszystkie cenne składniki, które będą korzystne dla naszego zdrowia. Wadą będzie jednak to, że urządzenie nadaje się jedynie do cytrusów i nie będzie możliwości przerabiania innych surowców. Jeśli wybieramy sprzęt do wyciskania soków warto zwracać uwagę na to jak urządzenia są wykonywane.

Warto patrzeć jaka będzie jakość sitka jak wykonane są poszczególne elementy. Sprzęt powinien być wykorzystywany ze stali nierdzewnej, niektórzy producenci wprowadzają jednak do obrotu wyciskarki marnej jakości, które są tanie, ale niestety dość szybko będą się one niszczyć i tak naprawdę ich praktyczne wykorzystywanie nie będzie po jakimś czasie możliwe. Dlatego takie kupowanie tanich rozwiązań to jedynie oszczędność pozorna, która w rzeczywistości nie przynosi zysków. Dobre sito najlepiej, gdy będzie wykonywane z tak zwanej mikrosiatki, która sprawi, że lepsza będzie przepuszczalność a jednocześnie taka sokowirówka będzie dużo bardziej efektywna w swojej pracy.

urządzenia do wyciskania soków Dobrze będzie także sprawdzać jaki jest otwór wsadowy takiego urządzenia. To ważna kwestia, ponieważ jak wiadomo jeśli wlot jest mały to niestety będzie trzeba mocno dzielić owoce. A niekiedy z czasem może się to stać męczące. Warto również zwracać uwagę na to jaką wielkość ma pojemnik na miąższ owoców i skórki. Powinien być spory, ponieważ dzięki temu będzie można go rzadko opróżniać a to bardzo ważne. W innym przypadku, jeśli będziemy robić sok często to niestety ciągle będzie nas czekało opróżnianie takiego pojemnika. Jeśli wybieramy urządzenie warto sprawdzić czy będzie można myć poszczególne elementy w zmywarce. Jest to istotna kwestia, ponieważ jak wiadomo czyszczenie ręczne poszczególnych elementów stanie się mocno denerwujące. W przypadku wyciskarek takim istotnym elementem będzie wał ślimakowy, który odpowiadać będzie za wyciskanie soku.

Dlatego warto sprawdzać z jakiego materiału jest on wykonany. Jeśli zależy nam na tym, by za jednym razem przygotowywać więcej soku to będzie dobrze wybrać takie urządzenie, które ma jakiś większy pojemnik. Jest to rzeczywiście wygodne rozwiązanie, ponieważ wtedy nie będzie trzeba przerywać pracy. Czasami warto także wybrać nieco mocniejsze urządzenie, ponieważ silnik będzie wtedy spokojnie radził sobie nawet z twardymi surowcami. To ważne, ponieważ smaczny sok marchwi czy buraka może być świetną opcją dla każdego kto chce prowadzić zdrową dietę.