Strona główna > Blender kielichowy > Poradnik - blendery - jak wybrać? na co zwrócić uwagę?

oijPewnie wiele osób zastanawia się jaki blender najlepiej będzie wybrać. Warto zwracać uwagę na różne elementy, które będą decydować o tym jak takie urządzenie się sprawdzi w naszym domu. Między innymi ważne będzie wybranie urządzenia pod kątem ręcznej albo kielichowej formy.

Gdy chodzi o kluczowe parametry to będzie to moc urządzenia, rodzaj ostrzy czy ilość wykonywanych obrotów Podstawowy podział wyróżnia blendery ręczne oraz kielichowe. Te pierwsze będzie się obsługiwać trzymają korpus w ręku, natomiast urządzenie kielichowe będzie stało na stole i samo będzie wykonywało swoją pracę. Wiele urządzeń ręcznych ma ciekawe asortymenty, dzięki którym będzie można takie urządzenie jeszcze lepiej wykorzystywać. Ręczny blender może być zasilany sieciowo albo akumulatorem. Kielichowy będzie wyłącznie zasilany sieciowo.

Moc. Moc jest zróżnicowana. W przypadku ręcznych blenederów będą rozwiązania od 100 do 900W, natomiast urządzenia kielichowe mogą mieć moc nawet do 1500W. Wybór jest więc bardzo duży. Wydaje się jednak, że kupowanie tych urządzeń z niską mocą nie ma sensu, ponieważ taki sprzęt nie będzie w stanie nas zadowolić jakością wykonywanej pracy.

działanie blendera kielichowego Obroty. Na pewno będzie dobrym rozwiązaniem wprowadzenie do urządzenia możliwości regulowania obrotów. W prostych urządzeniach są tutaj dwa poziomy. Ale niektóre większe sprzęty mają nawet możliwość regulowania obrotów na kilkunastu poziomach. Będzie to zdecydowanie ułatwiać nam pracę, gdy nie chcemy czegoś nadmiernie rozdrobnić.

Część modeli ma także ustawienia pulsacyjne, które sprawdzą się przy kruszeniu lodu. To najszybsze obroty, które można jednak kontrolować samemu. Ostrza przygotowuje się ze stali. Jeśli jakość będzie słaba to niestety takie ostrza szybko zaczną się tępić i będą mogły się wyszczerbiać, dzięki czemu ich praktyczne wykorzystywanie praktycznie nie będzie możliwe. dobrze jeśli ostrza są wyposażone w ząbki, ponieważ niszczą się wolnej. Oprócz tego musimy pamiętać, że stępione ostrza nie będą podlegały gwarancji. Dlatego oszczędzać nie ma tutaj sensu. Kielich w blenderach może być wykonywany ze szkła albo plastiku. Zdecydowanie bardziej trwałe będą te szklane. Są one zdecydowanie cięższe, dlatego blender będzie oczywiście stabilnie stał na blacie stołu.

To oczywiście ważne, ponieważ nie będzie się poruszał w trakcie pracy i nie będzie obaw, że spadnie. Dodatkowo takie szklane są najczęściej dużo ładniejsze, ponieważ plastik dość szybko się rysuje oraz niszczy i tym samym nie będzie można go potem stawiać na blacie, ponieważ wygląd nie będzie zbyt ładny. Kielich z plastiku może również absorbować zapachy i potem przy kolejnych składnikach może je oddawać a to sprawia, że niestety nie sprawdzi się dobrze. Wybór blendera zależeć będzie od naszych indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Każdy może inaczej wykorzystywać takie urządzenie i wybierać z niego to co będzie dla danej osoby najlepsze. Możliwości są tutaj różne i wyłącznie od nas zależy jak sprzęt wykorzystamy i pod kątem tego wykorzystywania należy go wybierać.