Strona główna > Blender kielichowy > Jak wybrać najlepszy blender kielichowy?

Blendery kielichowe to jedne z najbardziej popularnych urządzeń wykorzystywanych w kuchni. Jest znakomitym pomocnikiem w przygotowaniu wielu potraw i dań, dzięki niemu kuchnia jest znacznie bogatsza i ciekawsza.

Dzięki blenderowi można przygotować warzywa na pyszną zupę krem, zrobić danie dla niemowlaka, czy też koktajl owocowy lub sorbet. Wśród użytkowników blenderów przeważa zdanie, że jeśli raz spróbujesz ułatwienia w kuchni jakie daje praca z blenderem, to już nigdy nie będziesz chciał z niego zrezygnować. Zatem jak wybrać ten najlepszy i najbardziej przydatny model jaki zawsze będzie dla nas pomocny? Na co zwrócić uwagę przede wszystkim i czym się kierować przy zakupie? Na te pytania postaramy się opowiedzieć poniżej, aby pomóc wielu osobom w podjęciu właściwej decyzji.

blender kielichowy Blender kielichowy często nazywany jest też mikserem albo blenderem stojącym w zależności od nazewnictwa stosowanego przez producenta. Urządzenie to składa się z podstawy wykonanej z trwałych i wytrzymałych materiałów, z pojemnika w kształcie kielicha z przymocowanym uchwytem i specjalnymi nożykami na dnie, a do tego wszystkiego jest pokrywa, dzięki której miksowane produkty nie zostają rozchlapane na stół czy ścianę. Blender jest łatwy w obsłudze, ale powinien gwarantować bezpieczeństwo użytkowania i stabilność konstrukcji. Blendery przede wszystkim powinny być precyzyjnie i dokładnie wykonane, tak by wszystkie części idealnie do siebie pasowały i szczelnie przylegały. Kielich blendera powinien być dobrany do naszych oczekiwań, jeśli mamy kilkuosobową rodzinę to szukajmy jak największego, natomiast dla singla wystarczy jeden z mniejszych.

Wykonany może być z plastiku bądź też z akrylu czy szkła hartowanego. Wybierając model blendera kielichowego zwróćmy uwagę na podstawę konstrukcji, czy jest wyposażona w nóżki lub przyssawki, które unieruchomią urządzenie w jednym miejscu, tak aby było stabilne podczas pracy. Jeśli będziemy używać blendera często zwróćmy także uwagę na poziom hałasu jaki wytwarza, ponieważ niektóre modele potrafią być naprawdę głośne. Jest to też związane z mocą silnika, który wydaje najwięcej dźwięków.

rodzaje i kolory blenderów Ogólnie panuje zasada że im wyższa moc silnika, tym wydajniejsza i dłuższa jest praca blendera. Praca silnika przekłada się na ilość obrotów na minutę, czyli prędkość z jaka poruszać się będą noże blendera. W wielu modelach można spotkać funkcję regulacji prędkości obrotów i możliwość jej dostosowania względem produktów jakie są poddawane miksowaniu. Blendery są wykonane w wielu wersjach kolorystycznych i bardzo łatwo dobrać je do ogólnej kolorystyki kuchni, przez co mogą się stać również ozdobą w kuchni.