Strona główna > Foppapedretti - Historia > Od 1946 roku do dziś – wielka historia rozpoczęta zabawką…

Historia firmy

Foppapedretti zaczęła się w czasie wojny, gdy na ręcznej tokarce wujek młodego chłopca zajmował się produkcją rącze do parasolek. Firma narodziła się z pasji do tego, by szarą codzienność nieco zmienić. Ezio Foppa Pedretti jako siedmioletni chłopiec w zakładzie swojego wuja zajmował się struganiem dla siebie zabawek z odpadów. W powojennym świetnie wyobraźnia Ezio kreowała doskonałe zabawki z drewna. Były to takie propozycje, których w czasie wojny nie mieli. W roku 1946 razem z bratem Tito Ezio kupił fabrykę z maszynami do obróbki drewna i tam zaczął tworzyć pierwsze powojenne zabawki dla dzieci.

Dzięki dbaniu o szczegóły, pomysłowości i miłości do drewna podbili rynek zabawek. gdy rynki zalane zostały zabawkami z plastiku firma przeszła na nową produkcję. W ten sposób mogła przygotować nową ofertę i dzięki temu nie miała problemu z tym, by dalej utrzymać się na rynku i generować sprzedaż, która będzie przynosiła firmie zyski i pozwoli pozostać na tym rynku utrzymując zadowalający poziom sprzedaży.

Foppapedretti do domu

Nowym pomysłem firmy były produkty dla domu, które projektowane były z dużą dbałością o wygląd, ale także z myślą, by życie rodzinne było łatwiejsze. takie produkty właśnie stały się wizytówką firmy, która świetnie się rozwinęła. Udało się także dzięki tym nowym produktom jeszcze bardziej ugruntować swoją pozycję na rynku a także potwierdziło skutecznie motto firmy, które brzmi “Wierzymy w wartości, które pozostają niezmienne. Wierzymy w jakość i siłę idei, które ułatwiają codzienne życie.” Dziś tak naprawdę w każdym domu we Włoszech znajdziemy produkty, które są sygnowane marką Foppapedretti.

Produkcja zabawek

Te przygotowane propozycje to stoły, krzesła, meble dla dzieci, wózki czy doskonałe deski do prasowania. Jak kraj długi i szeroki tak właśnie te produkty pojawiają się na listach prezentów ślubnych. Jakość materiałów, łatwość użytkowania, funkcjonalność, doskonały wygląd, to wszystko sprawia, że marka na rynku włoskim jest doskonale znana i ceniona. Również na świecie firma Made in Italy buduje sobie zadowolone grono klientów. Widać doskonale, że to świetnie rozpoznawana marka, która ma naprawdę silną pozycję i ciągle budzi dużą popularność wśród klientów.