Strona główna > Sokowirówki > Jaką wybrać sokowirówkę?

Jaką wybrać sokowirówkę?

Sokowirówka w każdym domu będzie w stanie gwarantować nam świeży sok z owoców i warzyw. Jeśli będziemy spożywać tylko sok z cytrusów to wydaje się, że wystarczy nam kupowanie wyciskarki do cytrusów.

Ale potem jeśli zmienimy upodobania to na takim sprzęcie nie będzie się dało pracować ze składnikami takimi jak warzywa. W ten sposób możliwości komponowania soków są już mocno ograniczone. Moc sokowirówki jeśli chcemy przygotowywać soki z twardych składników to będzie trzeba używać dużej mocy. Tutaj należy wybierać między 300 a 600W. jeśli chcemy tylko spożywać miękkich owoców i będziemy unikać marchewek czy buraków to może się okazać, że wystarczy nam również 200W. Wielkość pojemnika Sok będzie dostawał się do pojemnika, który znajduje się w urządzeniu a odpadki do osobnego. Jest więc bardzo ważne, by wybierać dla siebie takie urządzenie, które ma odpowiednio duże te pojemniki na składniki jakie będą się z urządzenia wydostawać.

Jeśli chcemy przygotowywać za jednym razem więcej soku to tak naprawdę trzeba zadbać o to, by ten pojemnik na sok i odpadki był odpowiednio duży. To ważna sprawa, ponieważ ciągłe opróżnianie stanie się denerwujące i tak naprawdę sprawi najczęściej, że nie będziemy chcieli takiego urządzenia wykorzystywać. Kilkuosobowa rodzina musi pamiętać, że każdy będzie chciał się soku napić i pojemnik pół litra tutaj nie wystarczy.

wyposażenie sokowirówki Co jeszcze jest istotne? Sokowirówki mają także różną wielkość otworów, którymi będzie się wkładać owoce czy warzywa, które będą przerabiane. Im mniejszy będzie taki otwór tym bardziej będziemy musieli myśleć o tym, by rozdrabniać produkty, by dało się je wszystkie tam zmieścić w odpowiedni sposób. Większy otwór daje możliwość komfortowej pracy. Pojemniki na sok jakie daje nam producent niekiedy mogą mieć także zaznaczoną miarkę.

Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ w ten sposób niektórzy mogą sobie kontrolować dawki produktów, gdy nie mogą dziennie przekroczyć jakieś normy. Osoby, które mają zmywarkę powinny także zainteresować się tym, czy poszczególne elementy urządzenia nadają się do mycia w zmywarce. Dobrze sprawdzają się takie sokowirówki, które mają specjalne podstawki zapobiegające ślizganiu się urządzenia. Dzięki nim urządzenie w trakcie pracy nie będzie się przesuwać. Jeśli chcemy zaoszczędzić miejsce warto kupować urządzenie wielofunkcyjne, w skład którego wejdzie także sokowirówka. Wybór urządzenia powinien brać pod uwagę to jakie mamy potrzeby oraz także to czy oferowany nam sprzęt jest funkcjonalny i spełnia w 100% nasze oczekiwania.